Když se za socialismu jevil zdravotní stav tohoto politického systému v ohrožení, zavíralo se do kriminálu. Komunistům nejvíce vadili nepřízpusobiví silní samorosti... jako třeba Henry. Ti totiž neparazitovali na politické mršině a dokázali žít spokojeně i bez podobně zapáchajících milodarů.

Požehnání strany ke svému štěstí nepotřebovala také intelektuální komunita, propojená s lidmi za železnou oponou. Požehnání nepotřebovalo ani nekontrolovatelně se rozrůstající trampské hnutí, spjaté více s přírodou. Velký počet mladých dokázal žít radostně bez komunistické legitimace. Nejednalo se o dobrou vizitku státního zřízení, a tak soudruzi zostřovali šikanu. „Garda vyznavačů zvrácené ideologie" zasazovala názorově odlišným jedincům a skupinám nepřetržitě a cíleně nové rány.

Henry tráví nedobrovolně šest let v zařízeních, kde dostává od „rudých bratrů" kapky. V jeho případě však veškerá snaha „lékařů v rudých pláštích" selhává. Někteří kamarádi raději přijímají léčebné metody a předstírají uzdravení. Dlouhodobé „rekreační pobyty v uranových dolech" se však definitivně podepisují na jejich zdraví. Přijetí socialistických norem jim už šťastnou budoucnost nezajistí. Mnoho kamarádů je psychicky nebo fyzicky zlomeno. Henryho nezlomí nikdo, ale každý další den pobytu v „uranové léčebně" jeho zdraví více a nevratně poškozuje.

Henry objevuje skrytou sílu železa. Žije ve světě rozděleném železnou oponou, pozoruje oblohu skrz mříže vězeňské cely, má ruce spoutané ocelovými želízky. Nesouhlasí, že hranice jeho osobní svobody neurčuje on sám ale ostnatý drát.

Totalitní komunistický režim zneužil síly železa. Dostavil se však vedleší účinek. Umocnila se právě takto Henryho touha po svobodě.

IronTherapy přináší do dnešní nemocné doby varovné poselství. Zneužití léčivé síly železa odporuje zdravému lidskému rozumu.

 

Pro všechny rebely je zde online jejich král Zlatokop Henry